החזרי מס: מה זה ואיך מקבלים

הנחת היסוד היא : כן, יש סיכוי טוב שמגיע לכם החזר מס, אם תפעלו נכון ובאופן מסודר תקבלו את החזרי המס המגיעים לכם ללא כל קושי – וזה נכון לגבי שכירים, עצמאיים ועוד 
מס הכנסה, הוא מס שמטילה המדינה על הכנסה של חברה / תאגיד / גוף למטרות רווח וכן של יחידים.

כל אזרח ואזרחית עובדים ויצרניים צריכים לשלם למדינה חלק מסוים מהכנסתם. על מנת לממן שירותים רבים שהמדינה מספקת לאזרחיה.

החזרי מס – למה זה קורה?

תשלום מס הכנסה למדינה מחושב באופן שנתי. כלומר הנקודת הנחה שאתם עובדים לאורך כל חודשי השנה בעבודה אחת שהתשלום עליה ידוע מראש. במילים אחרות לא בכל פעם שאתם מקבלים משכורת המס מחושב מחדש, אלא הוא מחושב בהסתכלות שנתית.

אבל יש לא מעט סיבות שהמדינה קבעה שבגינן מגיע לכם החזר מס. רובנו לא יודעים מהן אותן סיבות, כמו שרובנו לא יודעים שאנחנו זכאים להחזר מס ככל הנראה.

אם למשל עבדתם באופן לא רציף בשנים האחרונות – סיכוי טוב שמגיע לכם החזר מס.

אם מי מילדכם אובחן רשמית כבעל לקות למידה – סיכוי לא רע בכלל שמגיע לכם החזר מס.

חיילים, חיילות, גרים באזורי פריפריה? גם לכם מגיע כנראה החזר מס.

עוד נתון שחשוב לדעת הוא שהחזרי מס ניתן לקבל עד 6 שנים אחורה – כלומר סיכוי גדול מאד שמשהו אכן קרה בשש השנים האחרונות – משהו שמאפשר לכם לקבל החזר מס.

איך מקבלים החזר מס לשכירים?

שתי דרכים: אחת באופן עצמאי, לבדוק את הזכאות באתר רשות המיסים, למלא את הטפסים הנדרשים, לצרף את הניירת המשלימה  ולהגיש לרשויות (אישורים רפואיים, דוחות שנתיים ועוד). היתרון הוא בכך שאתם דואגים לעצמכם – וזה לגמרי אפשרי ; החיסרון הוא הבירוקרטיה, הטירחה ופעמים רבות חוסר הידע בראיית חשבון ובתורת המיסים שעלול לגרום לכישלון התהליך. הדרך השניה היא לקבל ליווי מקצועי של יועצי מס ו/או רואי חשבון או במילים אחרות לפנות לחברה המתמחה בתחום. היתרון הוא שמישהו אחר דואג לכם.
אם עד עכשיו לא בחנתם את האפשרות לקבל החזר מס כנראה שלא בא לכם להתעסק עם זה, ובמידה רבה של צדק: יש בזה הרבה עבודה ולכן רבים בוחרים באפשרות של חיסכון באנרגיות ובזמן ופונים לחברות המתמחות בזה. לפעמים שווה לשלם למומחים כדי לקבל את ההחזר המקסימלי המגיע לכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם